loading...

Tesla: Yıldırımların Efendisi

0
( Yüksek Kalite )

Filmler geç açılabilir biraz bekleyin veya sağ alt köşeden 360p yaparak daha hızlı izleyin

Belgesel izle Nikola Tesla bir takım çevrelerce bilim dünyasından adeta silinmeye çalışılan büyük bir isim. Tesla o kadar çok ve önemli bilimsel gelişmeye imza atmış bir şahsiyet ki kendisi ancak Edison ile kıyaslanabilir. Hatta ondan bile daha önemli işler yaptığını söylemek asla yanlış olmayacaktır.

Nikola Tesla 1856 yılında Hırvatistan’da dünyaya geldi. İnanılmaz bir hafızası vardı. Altı dili çok rahat konuşabiliyordu. Gratz’daki Bilim Enstitüsü’nde 4 sene Matematik Fizik ve Mekanik okudu. Ama onun esas ilgi alanı elektrik oldu. O dönemlerde elektrik henüz emekleme dönemini yaşayan çok yeni bir bilim dalı durumundaydı. Akkor telli ampul daha icat edilmemişti bile.

Ömrü boyunca 800 icadın patentini aldı. Eğer mali destekten yoksun kalmasaydı Edison’un rekorunu rahatlıkla kırabilecek bir insandı. Hayatının son 30 senesinde pek az patent alabildi. Dünya ne yazık ki Tesla’nın dehasına sahip insanları mali açıdan ödüllendirmeyi pek sevmiyor. Ödüllendirilenler sadece orijinal fikirleri alıp bu fikirleri üretime dönüştürüp satanların oluyor.

Önceki Film <<
Sonraki Film >>
1.474
FILM BILGILERI 11 ay önce eklendi
Tesla: Yıldırımların Efendisi

Belgesel izle Nikola Tesla bir takım çevrelerce bilim dünyasından adeta silinmeye çalışılan büyük bir isim. Tesla o kadar çok ve önemli bilimsel gelişmeye imza atmış bir şahsiyet ki kendisi ancak Edison ile kıyaslanabilir. Hatta ondan bile daha önemli işler yaptığını söylemek asla yanlış olmayacaktır. Nikola Tesla 1856 yılında Hırvatistan’da dünyaya geldi. İnanılmaz bir hafızası vardı. […]

Tür: BBC

Yapım: 2000

IMDB Puanı: 8.1

Yönetmen: Robert Uth

Konusu: Belgesel izle Nikola Tesla bir takım çevrelerce bilim dünyasından adeta silinmeye çalışılan büyük bir isim. Tesla o kadar çok ve önemli bilimsel gelişmeye imza atmış bir şahsiyet ki kendisi ancak Edison ile kıyaslanabilir. Hatta ondan bile daha önemli işler yaptığını söylemek asla yanlış olmayacaktır.

Etiketler: , , , ,

BENZER FILMLER
Antik Romanın Yükselişi ve Çöküşü

IMDB Puanı: 8.2

33.428 kişi belgeseli izle di
Kara Balık – Blackfish belgesel İzle

IMDB Puanı: 8.1

2.080 kişi belgeseli izle di
Evrenin Harikaları / Wonders of The Universe

IMDB Puanı: 8.9

8.973 kişi belgeseli izle di
Yuva / Home Belgesel izle

IMDB Puanı: 8.6

1.769 kişi belgeseli izle di
Hayat / Life

IMDB Puanı: 9.1

28.725 kişi belgeseli izle di
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?