loading...

How to Start a Revolution- Nasıl Devrim Yapılır

1
( Yüksek Kalite ) FRAGMAN bELGESEL İZLEYorum yap

Filmler geç açılabilir biraz bekleyin veya sağ alt köşeden 360p yaparak daha hızlı izleyin

“How to Starka a Revolution” (Nasıl Devrim Yapılır) vesiadaleeli büyük ilgi görüyor. Nedeni kolay. Etrafımızdaki her şeyin sarpa sardığı ve tünelin nihayetundaki ışığı görmekte güçlandığımız şu günlerde vesiadaleel hepimizi yaşama iyimser bakmaya itiyor.

Gene Sharp adını dutaraflarınız vardır. Sharp, Massachusetts Darkamouth Üniversitesi’nde politika bilimi kısmınden emekli bir profesör.
Şiddete başvurmataraf savaşım üstüne olan yazılarıyla tanınıyor. Bu yazılar türli dönemlerde, düntarafın dört bir tarafında fazla sayıda hügrupt karşıtı direniş deviniminin ilolmamış deposu oldu.
“How to Starka a Revolution” (Nasıl Devrim Yapılır) ise sertlike başvurmataraf savaşımnin uzmanı Sharp’ın çabalamalarının küresel etkiinin izini devam eden bir vesiadaleel.
Amerikalı akademisyenin “Diktatörlükten Demokrasiye: “Özgürleşmek için kavramsal bir taslak” adlı yeni ufuklar açan kitapçığı yıllardır diktatörlükle yönetilen ülkeleri turluyor.
Sharp, sertlike başvurmataraf direnişin başarılı olma olasılıkinin, sertlik içeren direnişe oranla fazla daha yüksek olduğuna inanıyor.
Çünkü sertlik zalim rejimlerde yenidenllikle kullanılan en güçlü tabanca ve mevzu sertlik olduğunda rejimin kendisinin her vakit galip geldiğini biliyoruz.
Bu kitapçık ilk olarak 1993’te Burma’daki mudurumefet devinimini desteklemek fakatcıyla basıldı ve aynı görüşte olan kimselere dağıtıldı. Kitapçığı taşıdığı görülenler, rejim tarafınca yedi yıl hiltihap mahkum edildi.
Diktatörleri turmek için yararlanılan bu tip kitapçıklar o günden beri Tayland, Ukrayna, Sırbistan, Estonya, Yran, Çin, Endonezya, Zimbabve ile daha yakın vakitda Suriye, Mısır ve Ortadoğu’nun başka bölgelerinde direniş taraflısı mudurumiflere ilolmamış deposu oldu.
Tahmin edersiniz ki Sharp’ın hürlük, demokrasi ve çehretemi sertlikin azcaalmasını savunan çabalaması her vakit hak etmiş olduğu takcanlı kazanmıyor. Bazı rejimler onu CIA gizmenı olmakla kabahatladı. Kurucusu olduğu Albert Einstein Enstitüsü ise ekseriyetla fon bulmakta güçlanıyor.
“How to Starka A Revolution” vesiadaleelinde Sharp’la yapılmış kapsamlı röportajlar yer alıyor. 80’li yaşlarının ortasındaki Sharp arkaık yaşamını sürdürdüğü Boston’dan ender olarak çıkıyor; burada kâr fakatcı gütmeyen Albert Einstein Enstitüsü’nü yönetiyor ve boş vakitlarını orkidelere adıyor.
Belgeselde asistanı Jamila Raqib ile Sharp’ın Burma’da beraber çalıştığı arkadaşu emekli albay Robert Helvey’in de büyük katkıları var. Her ikisi de düntarafın türli bölgelerinde sertlik içermeyen direniş eğitimi veren aktivistler.
Belgeselde ek olarak Sırp devriminde ve Ortadoğu’daki sertlik içermeyen kargaşalarda kilit rol oynamış kişilerin betarafları da bulunuyor.
“How to Starka a Revolution” Occupy deviniminin resmi olmataraf filmi diye de nitelencanlılip düntarafın dört bir tarafındaki Occupy kamplarında şovldi.
Hatta El Cezire tarafınca suallan “Occupy devinimine ne tavsiyede bulunursunuz?” sualsuna Sharp şöyle tarafıt verdi:
“Hoşlarına gitmeyen şeyleri gerçekten iyi mi değiştirebileceklerini düşünmeliler. Çünkü sadece oturmak ya da belirli bir yerde durmak, iktisatk ve politik sistemi değiştirmez yada iyileştirmez.”
Söylediğine kulak vermekte yarar var.
Belgesel karşınıza çıkarsa seyretmeden etmeyin. Şiddet içermeyen direnişe siz de öyle ya da bu şekilde destek verin.

Önceki Film <<
Sonraki Film >>
1.946
FILM BILGILERI 10 ay önce eklendi
How to Start a Revolution- Nasıl Devrim Yapılır

“How to Starka a Revolution” (Nasıl Devrim Yapılır) vesiadaleeli büyük ilgi görüyor. Nedeni kolay. Etrafımızdaki her şeyin sarpa sardığı ve tünelin nihayetundaki ışığı görmekte güçlandığımız şu günlerde vesiadaleel hepimizi yaşama iyimser bakmaya itiyor. Gene Sharp adını dutaraflarınız vardır. Sharp, Massachusetts Darkamouth Üniversitesi’nde politika bilimi kısmınden emekli bir profesör. Şiddete başvurmataraf savaşım üstüne olan yazılarıyla tanınıyor. […]

Tür: Diğer Yapımcılar, HD Belgesel İzle

Yapım: 2011

IMDB Puanı: 7.3

Konusu: “How to Starka a Revolution” (Nasıl Devrim Yapılır) vesiadaleeli büyük ilgi görüyor. Nedeni kolay. Etrafımızdaki her şeyin sarpa sardığı ve tünelin nihayetundaki ışığı görmekte güçlandığımız şu günlerde vesiadaleel hepimizi yaşama iyimser bakmaya itiyor. Gene Sharp adını dutaraflarınız vardır. Sharp, Massachusetts Darkamouth Üniversitesi'nde politika bilimi kısmınden emekli bir profesör. Şiddete başvurmataraf savaşım üstüne olan yazılarıyla tanınıyor. Bu yazılar türli dönemlerde, düntarafın dört bir tarafında fazla sayıda hügrupt karşıtı direniş deviniminin ilolmamış deposu oldu.

Etiketler: , , , ,

BENZER FILMLER
Racing Extinction 2015 Türkçe Dublaj belgesel izle

IMDB Puanı: 8.2

2.859 kişi belgeseli izle di
Clash Of The Gods – Tanrıların Savaşı izle

IMDB Puanı: 8.0

8.921 kişi belgeseli izle di
ASKERİ SİLAHLAR İZLE

IMDB Puanı: 8.6

6.609 kişi belgeseli izle di
DMC ile SİHRİN ÖTESİNDE

IMDB Puanı: 8.0

5.532 kişi belgeseli izle di
TRT – Kaos Hattı Tüm Bölümler
2.296 kişi belgeseli izle di
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?